Product Attributes
| Collection | Luxecraft Artisan Reserve |
|---|---|
| Color | Brighton |
| Construction | Rigid |
| Shade | Medium |
| Shape | Plank |
| Species | N/A |
| Surface Type | Embossed in Register |
| Edge | GenuEdge® |
| Application | Residential |
| Size | 9" X 72" |
| Width | 9" |
| Length | 72" |
| Thickness | 7 mm |
| Attached Pad | Vinyl Tile |
| Location | On, Above or Below Grade |
| Look | Wood |
| Installation Method | Uniclic® |
| Description | N/A |


