Product Attributes
| Collection | Solidtech Plus Amber Shades |
|---|---|
| Color | Finley |
| Construction | Rigid |
| Shade | Medium |
| Shape | Plank |
| Species | N/A |
| Surface Type | N/A |
| Edge | Painted Bevel |
| Application | Residential |
| Size | 9.13" X 60" |
| Width | 9" |
| Length | 60" |
| Thickness | 6 mm |
| Attached Pad | Vinyl Tile |
| Location | On, Above or Below Grade |
| Look | Wood |
| Installation Method | Click |
| Description | N/A |


